Časté dotazy ohledně učebnic angličtiny

 • V čem jsou tyto učebnice lepší, než ty anglické?
  Předností těchto učebnic je především to, že jsou napsány českými autory, kteří se angličtině věnují celý život, mají velkou zkušenost s výukou českých studentů a ví, co jim dělá největší problémy a ve svých učebnicích kladli na tuto oblast velký důraz.

 • Je možné na tyto učebnice čerpat státní dotace MŠMT?
  Ačkoliv se ministerské komisi učebnice velmi líbily, nedostaly doložku kvůli faktu, že nejsou ucelenou řadou několika po sobě jdoucích učebnic. Výhodou však je to, že si žáci nemusí kupovat několik učebnic a zatěžovat již tak velký rodinný rozpočet. Výhodou je jistě oproti anglickým učebnicím podstatně nižší cena, která je navíc pro školy snížena o 20 %.

 • Bude nám stačit jedna učebnice do třídy?
  Každý žák by měl mít svou vlastní učebnici, která ho bude provázet po celou dobu studia a zůstane mu, i když školu opustí a bude se hlásit na střední či vysokou školu, kde se bude připravovat na státnice nebo mezinárodní certifikáty.

 • Mohu učebnice kopírovat?
  Ne. Kopírováním se porušují autorská i etická práva autorů a nakladatele. Vzhledem k ceně i rozsahu učebnic je kopírování dokonce i zbytečné, protože cena kopírování vychází na více peněz než samotná koupě učebnic a vyčerpává zbytečně rozpočet školy.

 • Je možné si učebnice pro lepší přehled prohlédnout?
  Ano, stačí si stáhnout ukázky ve formátu PDF.

 • Jaké jsou obchodní podmínky?
  Koncové maloobchodní ceny se pohybují od 160 Kč do 350 Kč. Školy však dostávají slevu 20 % na veškerou produkci.

 • Jak si mohu učebnice objednat?
  Učebnice lze objednat elektronicky přes e-shop nakladatelství v sekci učebnice nebo telefonicky/faxem od 10.00-18.00 na telefonním čísle 251 510 840 nebo emailem na arsci@arsci.cz. Přijaté objednávky se snažíme zpracovávat do jednoho až dvou dnů. V případě, že by se Vám líbily další knihy z naší produkce, můžete je k objednávce přidat.

 • Zvýhodňujete nějak větší objednávky?
  Ano. U objednávek pro celou třídu (nad 20 ks od jednoho kusu učebnice) se neplatí žádné poštovné.