Odkrytá tajemství podzemních chodeb
Rok vydání: 2007
Formát: váz., 126x206 mm, 278 s.
Žánr: Historie a literatura faktu
ISBN: 978-80-86078-77-9
Běžná cena:
Vyprodáno.
Odkrytá tajemství podzemních chodeb
Tajné chodby, kterými se dalo uniknout z ohroženého místa, či celá jejich bludiště skrytá v podzemí jitří lidskou fantazii odedávna. Tato kniha se pokouší vnést trochu světla do tematiky, kterou pragmatici zařazují do říše bájí nebo ji dokonce považují za pokleslé téma. Naopak psychotronici vyzbrojeni virgulí zase nalézají chodby téměř všude, kde se vyskytují starobylé objekty světského i církevního charakteru. S podzemními chodbami je neodmyslitelně spojováno ukryté bohatství. Proto se text věnuje také nalezeným i dosud skrytým pokladům. Čtenář se v knize dozví o místech v podzemí, která nepopisují ani odborné publikace, a bude překvapen, okolo jakých úžasných památek chodí a že o nich vůbec netušil.
Autor mnoho let své poznatky nejen shromažďuje, ale sám se akcí speleologů zúčastňuje. Mnohé fotografie a plánky nebyly ještě publikovány. Je zde uveden i poslední objev tajné chodby, kterou dosud nespatřili archeologové ani památkáři.
Kniha, která mapuje historická podzemí klášterů, hradů, kostelů a tvrzí v České republice a v části Evropy. Kromě textů, které vypráví o nejnovějších poznatcích z této oblasti, obsahuje kniha desítky fotografií a plánků podzemí, kam se obyčejný člověk tak snadno nedostane. Namátkou zmiňme např. kapitoly Vodní štoly a šacht  Královské stavby  Tajemství hradu Houska  Tajnosti hradu Sovince  Záhadné podzemí chvalské  Co byla kancléřská štola?  A konečně poklady.
Poznámka
Pro zájemce o toto krásné téma nabízíme další neméně poutavou knihu stejného autora Putování za krásami a záhadami jihozápadních Čech.
Bestsellery