Dějiny umění ve výtvarné kultuře západní tradice 2. 19. století
NÁŠ TIP
Rok vydání: 2017
Formát: brož. s chlopněmi, 160x230 mm, 448 stran, bar. fotky
Žánr: Přírodní a společenské vědy
ISBN: 978-80-7420-052-6
Běžná cena:
598 Kč
Akční cena:
548 Kč
(ušetříte 8 %)
Dějiny umění ve výtvarné kultuře západní tradice 2. 19. století

Druhý díl Dějin umění ve výtvarné kultuře západní tradice poskytuje výklad uměleckých směrů 19. století prostřednictvím charakteristik reprezentativních děl nejvýznamnějších umělců. Od F. Goyi, průkopníka moderního výrazu, přes klasicismus, romantismus, realismus, impresio­nismus, expresionismus a hledání nového výtvarného řádu včetně naivního umění po symbolismus a secesi.

 

Zvláštní kapitola je věnována specifickým rysům české scény, jež vytvářela tzv. generace Národního divadla se svým propojením novoromantismu s neorenesancí. Samostatně je pojednán vývoj architektury v 19. století: empír, historismus, stavby průmyslových konstrukcí a secesní architektonická tvorba.

 

Na rozdíl od povšechných dějinných souhrnů není výklad o prolínání uměleckých tendencí provázen jen jmenným výčtem stěžejních výtvorů, nýbrž vychází z jedinečného obsahu a ztvárnění reprezentativních ukázek architektonické, sochařské a hlavně malířské produkce, jež jsou tu stručně interpretovány.

 

Kniha je samostatnou monografickou publikací o uměleckých proměnách 19. století a lze ji číst a studovat nezávisle na prvním díle Dějin umění ve výtvarné kultuře západní tradice. Od pravěku do 18. století (ARSCI 2015).

Bestsellery
Strach pod Karpaty
Petr Šlik
258 Kč / 238 Kč
Retrokuchařka
Jarmila Lachmannová | Kateřina Bittmanová
348 Kč / 298 Kč