14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět (2. vydání)
Rok vydání: 2012
Formát: váz., 150x205mm, 208 s., čb dobové fotografie
Žánr: Beletrie
ISBN: 978-80-7420-024-3
Běžná cena:
268 Kč
Akční cena:
248 Kč
(ušetříte 7 %)
14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět (2. vydání)
Na jaře 1927 podnikl fotbalový klub AFK Vršovice zájezd do Austrálie na pozvání tamější asociace. Pro účely reprezentace své vlasti přijal název Bohemians a ve většině z dvaceti zápasů, odehraných na různých místech Austrálie i na Cejlonu, zvítězil. Každý vyhraný zápas připomínal jeden z míčů, které jako trofeje přivezli hráči do Prahy. A slavnou pouť českého fotbalu po Austrálii připomíná dodnes klubový symbol klokana, s jehož živým párkem – darem australské vlády prezidentu Masarykovi – tehdy přijeli do nadšených Čech. Beletristické zpracování slavné historie na podkladě autentických zpráv a deníkových záznamů svým humorem připomene Muže v ofsajdu a je doprovázeno množstvím dobových fotografií z archivu klubu Bohemians.
Poznámka

OHLASY ČTENÁŘŮ:

- Tybrďo, jak víte, že jsem zarytej bohemkář? Náš tatík a já jsme v trávili v Ďolíčku každou sobotu. Stavál jsem za branou na jižní tribuně, páreček, kofolu, tatík desítku. Hruška v bráně, Přemysl Bičovský na jednom beku, Karol Dobiáš na druhym. Tonda Panenka to rozděloval, to byly časy!

- Tak jenom ve zkratce co o knize říkal tchán. Je to moc hezky napsané, každý zážitek z cesty do Austrálie - mezi lidi se to moc nedostane, je to opravdu hezké počteníčko. Napřed se mu do knihy moc nechtělo - měl obavy, že to bude nudné čtení, ale je moc mile překvapen.

Bestsellery